سلام دنیا
سلام دنیا
عمومی

سلام دنیا!

منتشر شده در

سلام دنیا! اینجا آغازی برای ورود به دنیای اینترنت است. در این سایت قصد دارم اطلاعات مفید خودم را در حوزه با شما به اشتراک بگذارم. قبل از شروع بیاید کمی با یکدیگر آشنا شویم. پس در این پست با من همراه باشید.

سلام دنیا

در شروع هر وبلاگ نویسی لازمه که درباره خودم شرحی بدم و نمیدونم چرا باید همیشه سلام دنیا باشه! چرا که مخاطبان سایتم اکثرا ایرانی هستند! 😐

شروع داستان

نام من امیرحسین است و حدود 12 سال است که در زمینه وب فعالیت میکنم. البته در زمینه بازی هم به عنوان بازیکن هم کار میکنم.

وقتی شروع به یادگیری علوم کامپیوتر کردم، اینترنت به این صورت وسیع نبود. شاید لازم باشد به دوران اینترنت Dialup برگردیم. 😀

من با یک کامپیوتر قدیمی با کمک پدرم شروع به یادگیری کامپیوتر کردم. به یاد دارم که کامپیوتر رو به صورت دوره های کوتاه خراب میکردم.

تعویض ویندوز زود به زود، یک اتفاق معمول در خانه ما بود! پس از مدت ها با خواندن کتاب و آشنایی با دنیای اینترنت توانستم بسیاری از مشکلات را به تنهایی حل کردم و دیگر از دوره کوتاه خرابی ویندوز به دوره بلند رسیدیم. این تازه شروع داستان بود.

شروع اینترنت

در ابتدا با وبلاگ نویسی شروع کردم. مفید یا غیر مفید، من مطالب زیادی را در وبلاگم قرار میدادم. (منظورم کپی و پیست) 😀

پدیده وبلاگ نویسی در آن زمان موضوع جدیدی بود. شاید بنظر من جدید بود! در کل جدید بود! می توان گفت این اولین قدم من در وب بود.

همینطور که پیش میرفتم کم کم به کدهای قالب وبلاگ علاقهمند شدم. در ابتدا با آزمون و خطا تغییرات را اعمال میکردم. استفاده از سایت هایی که کدهای اسکریپتی یا قالب وبلاگ میدادن باعث شد که کمی به پیش برم. با کتاب ها و آموزش های آنلاین کم به تدریج به یادگیری HTML و CSS علاقهمند شدم. این اوایل راه من بود.

برنامه نویسی

داستان از اینجا شروع شد که من برای اولین بار با زبان C شروع کردم. کاری نمیتوان کرد محیط خسته کننده DOS زیاد جذاب نبود. من در این زمینه موفق نبود چرا که هیچ آموزشی در این زمینه بطور وسیع وجود نداشت.

کم کم با برنامه نویسی ویژوال آشنا شدم البته که علاقه مند به این موضوع نداشتم چرا که دوست داشتم چیزی را بسازم که خودم ساخته باشم نه با کمک چند دکمه که عمدتا نمیشد تغییر زیادی در آن اعمال کرد. ابتدا به ویژوال استودیو آشنا شدم.

محیط خسته کننده و نداشتن راهنما جامع باعث شد به جستجو بپردازم و بعد از 3 ماه با Adobe Dreamweaver آشنا شدم. محیط عالی و راهنمای کامل و مثال ها در هنگام تایپ کدها باعث علاقه من به این برنامه شد. با جستجوی زیاد در سایت های مختلف آموزش های بسیاری جمع آوری کردم و توانستم در یک تابستان به مدت حدود 2 ماه با مفاهیم بسیار زیادی از HTML و CSS آشنا شوم.

به تدریج وارد برنامه نویسی وب شدم و با آشنایی با PHP علاقه زیادی به آن پیدا کردم. تا قبل از اون هم فکر میکردم برنامه نویسی وب یعنی HTML و CSS هست 😀 . با وجود منابع خوب و سادگی گام به گام PHP را یادگرفتم. این شروع برنامه نویسی واقعی من بود.

قدم گذاشتن در وب

دنیای وب را اینگونه شروع کردم. کم کم آشنایی با CMS رایگانی به اسم وردپرس من را به این سیستم مدیریت محتوا علاقهمند کرد.

با یادگیری مستندات وردپرس تقریبا توانستم با طراحی سایت در این سیستم آشنا شوم. ورود به دنیای وب و هاست و دامنه برای من جالب تر شد.

اولین سایتم هم پروند بود که احتمالا از آنجا به اینجا آمدید. البته نه اولین سایت شاید گفت اولین سایت رسمی من بود. حتما برای توضیح بیشتر به سایتم قسمت درباره بروید.

با ایجاد بسیاری از سایت ها توانستم یک رزومه خوب برای خودم ایجاد کنم. اکثر این سایت ها بصورت localhost بود و هنوز تعداد زیادی از آن ها را دارم. 🙂

اکنون من در اینجا هستم تا بتوانیم با یکدیگر صحبت و بحث کنیم و تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارم. این خلاصه ای از داستان من بود. هر چند که کامل نیست.

در پایان

من قصد دارم مطالب آموزشی و اطلاعات مفید خودم از دنیای وب را در این سایت همانطور که گفتم با شما به اشتراک بگذارم. اگر بعضی از مطالب دارای مشکل هستند حتما به من اطلاع بدید و اینکه تقریبا تمام مطالب این سایت توسط خودم نوشته شده و کپی نیست.

از اینکه برای من وقت گذاشتید و تا پایان این پست را خواندید سپاسگذارم. در آینده سعی میکنم عکس های زیادی در نوشته های خودم قرار بدم تا از خواندن خسته نشید! 😀

تا درودی دیگر، فعلا شب بخیر 😀

توسط امیرحسین محمدی

طراح و برنامه نویس وب. متولد دی ماه 74 و دارای مدرک مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر. علاقهمند به وردپرس و یادگیری مطالب مرتبط با وب.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *